2023-06-21

Dojeźdzał tak jak umiał najlepiej

BBył sobie młody chłopiec o imieniu Player. Mieszkał w małym miasteczku, a jego szkoła znajdowała się w sąsiednim. Codziennie Player musiał pokonywać kilka kilometrów, aby dotrzeć do miejsca nauki. Nie posiadał samochodu, więc jego jedynym sposobem transportu był pociąg. Player musiał wstawać wcześnie rano, aby zdążyć na pierwszy skład. Każdego dnia zbierał się z siłami, czekając na peronie na swoją kolej. Wszyscy pasażerowie byli spokojni, ale Player miał w sobie niepokój. Wiedział, że po drodze musi przesiąść się na inny pociąg i dojechać do szkoły na czas.

Pewnego ranka, gdy Player czekał na przesiadkę, zauważył, że na tablicy ogłoszeń pojawił się plakat reklamujący nową grę komputerową. Na dole plakatu znajdowała się fraza "Player kod rabatowy". Chłopiec zaciekawił się tym kodem rabatowym. Nie miał zbyt dużo pieniędzy, więc zawsze szukał okazji, aby zaoszczędzić. Postanowił zapisać ten kod i sprawdzić go później. Gdy Player dotarł do szkoły, zaintrygowany kodem rabatowym, zaczął szukać informacji na temat tej gry. Dowiedział się, że jest to nowa produkcja od jego ulubionej firmy. Gracze byli bardzo entuzjastycznie nastawieni do tego tytułu. Player postanowił, że jeśli zdobędzie ten kod rabatowy, będzie mógł kupić grę taniej.

Kod rabatowy nie dawał mu spokoju. Przemyślał wiele razy, jak mógłby go zdobyć. Nagle, pewnego dnia, kiedy wracał pociągiem do domu, usłyszał rozmowę grupki osób, które siedziały obok niego. Mówili o konkursie organizowanym przez lokalną gazetę. Nagrodą były właśnie kody rabatowe na grę Playera. Chłopiec zdecydował, że musi wziąć udział w tym konkursie.

Następnego dnia Player udał się do redakcji gazety i zgłosił swój udział w konkursie. Musiał odpowiedzieć na trudne pytanie dotyczące historii gier komputerowych. Pomimo że nie było łatwo, Player znalazł odpowiedź i przekazał ją organizatorom. Tygodnie mijały, a Player codziennie wsiadał do pociągu, aby dojechać do szkoły. Jego wytrwałość i cierpliwość były nagradzane. Pewnego dnia otrzymał list od redakcji.